Turystyka biznesowa coraz bardziej zyskuje na popularności.

Organizowanie szkoleń, konferencji, kursów, a w końcu imprez firmowych poza siedzibą pracodawcy jest wygodnym rozwiązaniem. Korzystają z niego firmy które nie dysponują tak dużym obiektem lub kompletnym wyposażeniem technicznym. Ponadto, dodatkowa korzyścią płynącą z turystyki biznesowej jest możliwość organizacji spotkań na większą skalę, co przy wyborze sali konferencyjnej w miejscu atrakcyjnym komunikacyjnie pozwoli na zgromadzenie ekspertów i uczestników z różnych regionów.

 

Okolice Bydgoszczy – jeden z głównych kierunków turystyki biznesowej dla północnej Polski

 

W Polsce istnieje wiele kierunków turystyki biznesowej, ponieważ pierwszym kryterium wyboru pozostaje dostępność danego miejsca dla wszystkich zainteresowanych. Dla północnej części kraju naturalnym wyborem pozostaje kujawsko-pomorskie, ze szczególnym uwzględnieniem Bydgoszczy i pobliskich terenów. Region ten przez całe wieki rozwijał się na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych, więc historia uwarunkowała jego rolę jako miejsca spotkań w tej części kraju.

 

Dzisiaj multimodalny transport w Bydgoszczy jest bardzo dobrze rozwinięty. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw potrzebom biznesu, bydgoskie Biuro Kongresów i Konferencji wspiera rozwój turystyki biznesowej. Dzięki tym okolicznościom, coraz częściej sale konferencyjne w Bydgoszczy odwiedzają goście z innych regionów kraju. Województwo kujawsko-pomorskie to także miejsce spotkań nie tylko biznesowych, ale także kulturalnych. Atrakcyjność tego regionu nie tylko w Polsce, ale i na arenie światowej sprawia, że jest ono często wybierane również jako lokalizacja konferencji o charakterze międzynarodowym.

 

Doskonale rozwinięta sieć dróg dojazdowych, połączeń kolejowych, a także port lotniczy tylko podnoszą atrakcyjność tego miejsca i przyciągają zainteresowanych.

 

Solec Kujawski – wybór dla tych, którzy chcą odpocząć od miejskiego chaosu

 

Solec Kujawski znajduje się w niewielkiej odległości od dwóch najważniejszych miast województwa. Rozbudowana oferta turystyczna naszego miasta- restauracje, hotele, Park Jurajski czy Aquapark z rozbudowaną strefą SPA, sprawiają, że Solec jest miejscem coraz częściej wybieranym do organizacji konferencji oraz szkoleń firmowych.

 

Jako hotel położony w Solcu Kujawskim, również wspieramy turystykę biznesową. W związku z tym, udostępniamy trzy sale konferencyjne. Każda z nich wyposażona jest w rzutnik i ekran, a także 65-calowy monitor i flipchart. Uczestnicy spotkania mogą swobodnie korzystać z internetu bezprzewodowego. Sale dopasowujemy do potrzeb naszych gości. Dostępne ustawienia wyposażenia - teatralne, szkoleniowe i w podkowę, pozwalają na zorganizowanie spotkań biznesowych każdego rodzaju. Zależnie od rozmiaru sali i wybranej aranżacji, w konferencji organizowanej w naszym hotelu może wziąć udział od 30 do 80 osób.

 

Ponadto, w ofercie konferencyjnej naszego hotelu istnieje możliwość organizacji dużych spotkań branżowych w terminach kilkudniowych. Jako kompleks gastronomiczno-hotelowy posiadamy odpowiednie zaplecze do ugoszczenia wszystkich uczestników spotkania, a także zadbanie o obsługę cateringową. We współpracy z firmami eventowymi na życzenie klienta oferujemy także organizację czasu w porze kolacji.