Nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy, które pojawią się w wielu obszarach naszego życia.

Wszystko co nas otacza zostało zaprojektowane, a efekt końcowy to nie tylko spełnienie funkcji, ale także warstwa wizualna, dlatego tak chętnie spoglądamy na rynki odzieżowe, które w najbliższy nam sposób prezentują trendy w nadchodzącym roku. Równolegle do tygodni mody obywają się także wystawy oraz prezentacje dotyczące architektury, designu, targi oświetleniowe, a także nasz ulubiony temat- targi ślubne.

 

Trendy ślubne 2018 - kolory

Każdego roku do branży projektowej, bez względu na specjalizację, docierają informacje dotyczące przede wszystkim kwestii związanych z kolorem. Za wybór koloru roku odpowiedzialna jest amerykańska marka Pantone. W ubiegłym roku, na salonach królował odcień soczystej, nasyconej zieleni Greenery, rok 2018 to nieobecny od wielu sezonów Ultra Violet, w szerokim gradiencie kolorystycznym- dopuszczalny od pastelowej lawendy po głęboki, śliwkowy odcień.

 

Wybór fioletu, choć nie zawsze w modzie trafia w gusta wielu osób, w przypadku aranżacji weselnej to strzał w dziesiątkę. Różne odcienie fioletu pozwalają na dużą swobodę w przypadku aranżacji i wyboru stylu weselnego od romantycznych i delikatnych, po wysublimowane i zachowane w tendencji Hi-Glamour uroczystości. Wraz z kolorem Ultra Violet, marka Pantone na rok 2018 zaprezentowała dodatkowych 15 kolorów, które królować będą w różnych wariantach i dominacjach.

 

Decydując się na wybór Ultra Violet, jako koloru przewodniego podczas stylizacji wesela w 2018 roku, w palecie topowych kolorów bez trudu znajdziemy odcienie które podkreślą jego charakter. Wśród nich dwa odcienie klasycznej bieli w różnych tonach- Almost Mauve (biel w tonacji pudrowego różu) lub Coconut Milk (biel w tonacji mleczno szarej). Alternatywa bieli może stać się odcień Pink Lavender lub Spring Crocus (blado fuksjowy odcień różowego) Dla osób, które planują wesele w stylu rustykalnym, dominację fioletu przełamać można innymi kolorami ziemi- Chilli Oil- wariantem czekolady w brunatnej tonacji, lub ubiegłorocznych odcieniach zieleni Kale i czerwieni Marsala lansowanej w 2015 roku.

 

Trendy ślubne 2018- stylizacja

Każdego roku z ciekawością przyglądamy się stylizacjom weselnym. W naszym hotelu nie brakowało wesel w stylu wiejskim, z chłopskim stołem i lokalnymi potrawami, wesel w wymiarze ekologicznym, czy bardzo eleganckich uroczystości, a także imprez, podczas których panowała zupełna swoboda, a przebranie stanowiło sedno całego wieczoru.

 

Pora na prezentacje dominujących stylów na bieżący rok

Choć wspomniany styl rustykalny wraz z kraftowym piwem, drewnem i wrzosami rządził na ślubnym kobiercu w 2017 roku i nadal przez wielu przyjmowany jest bardzo ciepło i entuzjastycznie, rok 2018 to mix trendów od skromnego minimalizmu i przyjęć weselnych w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół po ekscentryczne wesela. W stylizacjach weselnych powracają lata 70 w klimacie disco-dance, kula dyskotekowa, szeroki parkiet i top przeboje sprzed 50 lat, a także pełne uroku, naturalności i powrotu do korzeni klimaty boho i etno.

 

Dla osób, które zamiast wesela z pompą wybierają przyjecie bankietowe największą inspiracje powinny stanowić lata 20 i 30, twist i hi-glam tamtej epoki. Gładko przyczesane włosy z delikatna falą, proste suknie, smokingi, biel alternatywnie zastąpiona z ecru, koronka i perły. Porcelanowa zastawa, kieliszki wypełnione szampanem i gustownie wykonane kwieciste ozdoby na stołach. Wszystko zachowane w klasycznych i czystych barwach. Nierzadko zamiast czerni wykorzystuje się odcień ciemnego granatu lub w tym roku głęboki fiolet.

 

Na drugim biegunie dominować będzie nowoczesność, jednak w silnej minimalistycznej tendencji. Połączenie dwóch, trzech kolorów bazowych- w tym klimacie idealne okażą się odcienie bieli w szarej tonacji (Coconut milk) a także delikatnej szarości Harbor Mist, zestawione z odcieniem Kale lub tegorocznym Ultra Violet, pozwolą na zbudowanie spójnego pod względem kompozycji wesela. Podczas aranżacji stołów, chętnie wykorzystywane są także błyszczące, srebrne elementy.

 

Obok wspomnianego stylu rustykalnego nadal dużą popularnością cieszą się wszelkie zachowane w klimacie japońskiego wabi-sabi wesela typu vintage z niesłabnącą tendencja postindustrialną. Odsłonięte, dekoracyjne oświetlenie w wysokich salach z odsłoniętymi stropami. Betonowa posadzka oraz drewniany stół przykryty koronkowym lub delikatnym, białym obrusem. Na stole aranżacje roślinne zamknięte w słojach. Przy stylizacji takich wesel swobodnie łączyć możemy różne elementy aranżacyjne, czerpiące ze stylizacji ethno. Tu podstawą jest przestrzeń oraz zestawienie ze sobą materiałów o różnej miękkości- szkła, drewna i kamienia.

 

Obok stylu vintage nie mogło zabraknąć romantycznego akcentu z dominacją pastelowych kolorów, delikatnych i pół transparentnych materiałów. Wesela zachowane w romantycznej scenerii coraz częściej przenoszone są na zewnątrz, do okolicznych ogrodów. Romantyzm uroczystości pokreślą światła zbite w gniazda oraz świece.

 

Plenerowe wesele Kujawsko-pomorskie

To co wyróżnia nasz region na tle innych to duży potencjał w postaci ogrodów, parków czy zieleńców, które z uwagi na okoliczności przyrody mogą być idealnym miejscem do organizacji wesela, nawet jeśli restauracja, z której usług chcemy skorzystać znajduje się w centrum miasta. W tym wypadku istnieje możliwość skorzystania z cateringu gastronomicznego, rozstawienia przewoźnych kuchni lub wyszukania sal weselnych, które posiadają prywatny fragment działki przy lokalu. Sprawdzi się to idealnie zwłaszcza podczas organizacji wesela w sezonie letnim.

 

Z uwagi na niepewność pogody, planując wesele plenerowe warto zadbać o niezawodne zadaszenie. W tym wypadku zazwyczaj wykorzystywane są namioty weselne lub stała, przeszklona zabudowa.