Weekend w Kujawsko-Pomorskim? A może wakacje w okolicach Bydgoszczy?

Szukasz pomysłu jak spędzić miło i przyjemnie czas, a po wszystkim nocować w wygodnym łóżku, nie martwiąc się o śniadanie? Świetnie się składa!

 

Bydgoszcz to największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród najpopularniejszych miejsc wartych zobaczenia jest między innymi Kanał Bydgoski, Katedra Bydgoska, Spichrze nad Brdą, Wyspa Młyńska, Exploseum, Muzeum Wodociągów, czy wyjątkowe, jedyne w Europie Muzeum Mydła i Historii Brudu. To tylko niektóre atrakcje dostępne w Bydgoszczy dla turystów. Oprócz pięknej stolicy województwa, miasta ościenne mają również wiele do zaoferowania zwiedzającym ten region. Warto pod uwagę wziąć również nocleg. Kujawsko-Pomorskie posiada wiele ciekawych zakątków, które warto

 

Ostromecko

 

Jeśli chcesz uciec od zgiełku turystów, wybierz się do okolicznych miast, które oferują ciekawe rozrywki i zabytki, nie ustępujące tym z Bydgoszczy. W oddalonym o 15,5 km od centrum miasta Ostromecku znajduje się Pałac Mostowskich oraz Pałac Nowy. Do dyspozycji jest również przepiękny 36 hektarowy park, który przylega do zespołu pałacowego.

 

Solec Kujawski

 

Około 20 km od centrum Bydgoszczy znajduje się Solec Kujawski, w którym można znaleźć kilka ciekawych atrakcji. Na ulicy Sportowej 1 mieści się JuraPark – 12 hektarów powierzchni, na której znajduje się Muzeum Ziemi, JuraPark, Park Owadów, Park Rozrywki i Kino Emocji Cinema 5D. Oprócz tych ciekawych miejsc, warto również zwrócić uwagę na Muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej, czy Park Wodny dla wszystkich, którzy uwielbiają pluskać się w wodzie. W Solcu Kujawskim można oczywiście zatrzymać się w naszym hotelu Autos ***. Posiadamy wspaniałą obsługę oraz multum ofert dla swoich gości. Znajdujemy się przy DK 10, między Bydgoszczą, a Toruniem w samym sercu Puszczy Bydgoskiej.

 

Koronowo

  

Dla fanów wiedzy historycznej nie lada gratką będzie spacer po zespole poklasztornym cysterskim przy ulicy Bydgoskiej 25 oraz średniowiecznym układzie urbanistycznym. Można również zobaczyć zachowany z XIX wieku młyn wodny oraz najwyższy most kolejki wąskotorowej.

  

Nakło nad Notecią

 

W Nakle nad Notecią, koniecznie trzeba zwiedzić bardzo ciekawe Muzeum Ziemi Krajeńskiej na ulicy Pocztowej 14. Natomiast przy ulicy Hallera znajduje się niesamowita chata szypra z końca XVIII w. Warta uwagi jest jeszcze Cukrownia Nakło, która powstała w XIX wieku oraz gratkę dla fanów historii i archeologii – miejsce w którym znaleziono szczątki szkieletu człowieka sprzed 5000 lat!

 

 

Bydgoszcz

 

 

Sama Bydgoszcz jest oczywiście bardzo atrakcyjna i posiada miejsca, w których wręcz trzeba się pojawić. Jednym z nich jest maleńki Stary Rynek, czyli centrum Starego Miasta, gdzie znajdziemy przepiękne kamieniczki czynszowe z XIX i XX wieku. Na pamiątkę wizyty Pana Twardowskiego w Bydgoszczy, w klatce nr 15 o godzinie 13.13 i 21.13 pojawia się jego postać. Spichrze Szachulcowe to symbol Bydgoszczy, dlatego jest to również coś co trzeba koniecznie zobaczyć. Całe miasto jest wręcz przecudowne i można się w nim zakochać. Wieczorny spacer uliczkami Bydgoszczy to ciekawa alternatywa dla wszelkich imprez.

 

Kujawsko-Pomorskie zachęca swoimi urokami. Znajduje się w nim wiele ciekawych atrakcji, które warto odwiedzić. W takich wycieczkach, Hotel Autos poleca swoje usługi restauracyjne oraz hotelowe. Posiadamy ogromną bazę hotelową, w której obsługa jest na najwyższym poziomie. W naszej restauracji serwujemy najlepsze lokalne specjały okraszone nowoczesnym szlifem. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego województwa oraz Hotelu Autos!