Szukając miejsca na wypoczynek, warto wziąć pod uwagę województwo kujawsko-pomorskie. Dlaczego? Podpowiadamy

Jest to świetna propozycja dla wszystkich osób, którym znudziły się zatłoczone plaże nadmorskich kurortów i ulice górskich miejscowości. Bliskość przyrody, szereg zabytków, a także mnóstwo innych atrakcji sprawiają, że w tym rejonie polski każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Sprawdźmy zatem, co może nas przekonać do wypoczynku w kujawsko-pomorskim.

Atrakcyjne miejsce noclegowe to podstawa!

Kluczowym elementem każdego wyjazdu jest baza noclegowa. Chcąc sobie zagwarantować komfortowy wypoczynek, musimy zdecydować się na hotel o wysokim standardzie. Na co w takim razie należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na lokalizację obiektu, w którym będziemy chcieli się zatrzymać. W przypadku województwa kujawsko-pomorskiego świetnym rozwiązaniem jest Hotel Autos, który położony jest w sercu naszego regionu, w Solcu Kujawskim. Dogodna lokalizacja umożliwia szybki dojazd do najważniejszych miejscowości województwa i najsłynniejszych atrakcji.

Nie bez znaczenia jest także sam pokój, w którym będziemy nocować. Pełne wyposażenie oraz dogodny układ to absolutna podstawa. Wysoki standard pomieszczeń pozwoli nie tylko na komfortowy odpoczynek, ale także wygodne warunki pracy np. na komputerze.

Dla nas hotel to nie tylko miejsce, w którym się śpi, ale także, w którym można aktywnie wypoczywać. To dlatego Autos przygotował dla swoich gości szereg atrakcji, które zaspokoją potrzeby dużych i małych. Naszym gościom oferujemy hotelowe miniSPA, a mianowicie saunę oraz siłownię, czyli wszystko dla ducha i dla ciała. Zachęcamy także do wypożyczenia sprzętu sportowego: rowerów oraz kijków nordic-walking, dzięki którym w przyjemny i aktywny sposób można zwiedzić malowniczą okolicę hotelu.

To nie koniec atrakcji. Amatorom nieco mocniejszych wrażeń proponujemy salę klubową, w której można zmierzyć się ze znajomymi i rodziną przy stole bilardowym lub do tenisa stołowego. Moc wrażeń gwarantowana!

Czym powinien się jeszcze charakteryzować dobry hotel? Restauracją i to nie byle jaką. Doświadczony szef kuchni powinien serwować dania najwyższej jakości w oparciu o kulinarne, sezonowe skarby regionu. Właśnie tym charakteryzuje się restauracja hotelu Autos: u nas zawsze jest smacznie!

Wypoczynek w Solcu Kujawskim i okolicach

Mając wybrane miejsce noclegowe, czas na zwiedzanie okolicy. Hotel Autos znajduje się w sercu Puszczy Bydgoskiej, dlatego grzechem byłoby niezwiedzenie owych terenów. Bliski kontakt z naturą, bogactwo fauny i flory oraz możliwość posłuchania wesołego śpiewu ptaków – przecież to idealny wypoczynek! Kujawsko-pomorskie obfituje także w szereg szlaków dla pieszych, dzięki którym można nie tylko poznać bogactwo naturalne tych terenów, ale również poznać wyjątkową historię regionu. Dzięki licznym pomnikom i tablicom pamiątkowym możemy zbliżyć się do tragicznych losów ludzi zamieszkujących te tereny podczas II wojny światowej.

Zaledwie 5 km od Hotelu Autos znajduje się JuraPark, który będzie niezłą gratką dla dzieci, ale także dla dorosłych. JuraPark przeniesie nas w odległe czasu ery mezozoicznej, w której na Ziemi dominowały dinozaury. Idealne rekonstrukcje w skali 1:1, a także historyczne eksponaty płazów i gadów żyjących w tamtej epoce poszerzą naszą wiedzę na temat tego niesamowitego, tak odległego świata.

Decydując się na zwiedzanie województwa kujawsko-pomorskiego, nie można zapominać o architektonicznych perełkach tego regionu: Bydgoszczy i Toruniu. Urokliwe uliczki, przytulne knajpki i wyjątkowa atmosfera sprawią, że zakochamy się w tych miastach.

Województwo kujawsko-pomorskie obfituje w wiele atrakcji turystycznych. Jeśli marzymy o kontakcie z naturą, jako gość Hotelu Autos można wypożyczyć rowery i wraz z rodziną zwiedzić tereny Puszczy Bydgoskiej. Osobom interesującym się historią, architekturą czy kulturą polecamy przejażdżkę do pobliskich miejscowości: Bydgoszczy i Torunia, w których także zaspokoić można swoje urlopowo-wypoczynkowe oczekiwania.